PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11679}

Wielki sen

The Big Sleep
7,7 9 248
ocen
7,7 10 1 9248
8,3 17
ocen krytyków
Wielki sen
powrót do forum filmu Wielki sen

...czyli Lauren Bacall. Póki co najlepszy film noir jaki oglądałem, z niezwykle skomplikowaną
intrygą. 9/10.

ocenił(a) film na 9
dejwid_filmweb

Popieram w pełni. Ocenę również.

ocenił(a) film na 9
OmniModo

Jednak zmieniam zdanie, co do tego, że "Wielki sen" to najlepszy film noir, jaki oglądałem. Było tak do czasu, póki nie niedawno nie zobaczyłem "Podwójnego ubezpieczenia". Bo to właśnie "Podwójne ubezpieczenie" jest teraz dla mnie najlepszym filmem noir, jaki widziałem.

ocenił(a) film na 8
dejwid_filmweb

Popieram w 100%. "Podwójne ubezpieczenie" jako noir i w ogóle jako film jest niesamowite. Na drugim miejscu z tego gatunku stawiam "Bulwar Zachodzącego Słońca"

ocenił(a) film na 8
dejwid_filmweb

dodam - co trudno przeoczyć, ale warto podkreślić - że praktycznie każdą postać kobiecą odgrywała niezwykle piękna kobieta ;)

dejwid_filmweb

Tak, Lauren Bacall! Jaki ma fantastyczny głos! Ona i Bogie są niesamowici razem na ekranie :)

ocenił(a) film na 7
dejwid_filmweb

jakie inne filmy z motywem femme fatale polecasz ?

ocenił(a) film na 9
piotrekr1992

Rita Hayworth - "Gilda", Gloria Swanson - "Bulwar zachodzącego słońca", Barbara Stanwyck - "Podwójne ubezpieczenie", Faye Dunaway - "Chinatown".

ocenił(a) film na 7
dejwid_filmweb

Bulwaru tylko jeszcze nie widziałem, dzięki :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones